Miniony weekend był niezwykle udany dla szkółki żeglarskiej Klubu SZTORM Barlinek. W sobotę bowiem oprócz cyklicznego treningu, który odbył się na wodach barlineckiego jeziora, reprezentacja naszego Klubu brała udział w regatach otwarcia sezonu organizowanego przez zaprzyjaźniony Klub z Drawna. W regatach, oprócz naszych wychowanków, brali udział reprezentanci z Choszczna, Krakowa oraz Drawna.

 


Na Jeziorze Dubie odbyły się zatem regaty dla początkujących w klasie Optymist (bez naszego udziału), dla zaawansowanych w klasie Optymist oraz startujących w klasie Cadet.
Kameralna obsada regat – łącznie 21 zawodników – była pilnie obserwowana przez dużo liczniejszą widownię, w skład której wchodzili głównie zatroskani i zaangażowani rodzice.
Dużym sukcesem zakończyła regaty Oliwia Michalewicz zajmując trzecie miejsce w silnie obsadzonej (zaawansowanej) klasie Optymist. W tej grupie Jacek Zduńczyk zajął ostatecznie siódme miejsce na dziesięciu startujących po bardzo wymagającej rywalizacji.
W klasie Cadet regaty meczowe wygrała Marysia Wołoszyn z Kubą Ciesielskim. Nasza załoga wygrała z reprezentantami z Drawna. Regaty odbywały się przy bardzo sprzyjającej, wietrznej pogodzie oraz bardzo sympatycznej atmosferze i oprawie.
Otwarcia imprezy dokonał burmistrz Drawna, a gospodarze uraczyli nas ciepłą grochówką i pieczonymi kiełbaskami. Zwycięscy otrzymali dyplomy i puchary. Należą się zatem duże podziękowania dla organizatorów regat, szczególnie dla pana Waldemara Łojko – prezesa i głównego trenera klubu z Drawna, dla naszych reprezentantów za bardzo dobrą postawę oraz rodziców i działaczy włączonych w organizację wyjazdu naszej reprezentacji. Wszystkim dziękujemy!  

Drugą dobrą informacją, którą możemy już przekazać jest to, że z sukcesem przebiega akcja na portalu polakpotrafi.pl polegająca na zebraniu pieniędzy na zakup jachtu klasy Cadet dla naszych podopiecznych. W ten weekend bowiem przekroczyliśmy kwotę czterech tysięcy złotych, która gwarantuje sukces pozytywnej realizacji zbiórki. Akcja dowodzi, że poczynania wszystkich osób wciągniętych w działalność naszej szkółki jest dobrze oceniana i odbierana. Taki odbiór dobrze motywuje do dalszej pracy na rzecz idei wychowywania kolejnych pokoleń dobrych i mądrych ludzi, którzy dodatkowo prawidłowo i z pasją żeglują! Wszystkim zaangażowanym w akcję – tym wspierającym, kibicującym i rozpowszechniającym ideę bardzo dziękujemy!

Na zakończenie przedstawiamy relację fotograficzną z drawieńskich regat. Baczni obserwatorzy zauważą, że wśród startujących jachtów klasy Optymist, to najstarsze żagle mają te nasze, a załoga z Dawna startuje na nowoczesnym Cadecie z firmy Blueblue. W tym kontekście osiągnięcia minionego weekendu szczególnie cieszą!

 

Tagged Under

 

 

 

 

 

 

 Wspierają nas