2005-11-05 - Relacja z Regat o Puchar Czterech Wysp Jeziora Barlineckiego 2005

8 października 2005 roku odbyły się „Regaty o Puchar 4 Wysp Jeziora Barlineckiego”. Wystartowało 13 załóg: 7 przyjezdnych i 6 z naszego klubu.

Pogoda jak na październik była dla nas, żeglarzy, wyśmienita. Świeciło słońce, było ciepło i wiał wiaterek – trójeczka, czyli 3 w skali Beauforta.

Z rana, jak na każdych regatach, wielka krzątanina wokół łódek i całego potrzebnego sprzętu. O 11.00. sędzia Jerzy Sandman otwiera regaty i ruszamy na wodę.

Każdy bieg był inaczej poprowadzony między wyspami, ale zawsze przepływaliśmy przez tak zwany „przesmyk”, czyli wąski zarośnięty trzcinami odcinek między wyspą Nadziei a brzegiem, gdzie głębokość sięga około 20 cm. Właśnie na „przesmyku” można było używać wioseł, co sprawiało największą radochę załogom.

Zwycięstwo w pierwszym biegu należało do Sylwestra Kazuba z „Audi”, jako drugi przypłynął Andrzej Szymkiewicz, obrońca trofeum, na nowej łódce jeszcze bez nazwy, a trzeci był Grzegorz Bitner na „Dozamecie”. W drugim biegu wygrał Oskar Śledziona na „Średniej” przed Grzegorzem Bitnerem i Andrzejem Szynkiewiczem. W następnym biegu ponownie pierwszy był Oskar Śledziona, drugi Andrzej Szynkiewicz, a trzeci Sylwester Kazub.

Po trzech męczących wyścigach spływamy na przystań, gdzie witają nas grochówką i zimnymi napojami (atmosfera była naprawdę gorąca).

Po obiedzie z powrotem na wodę. Wiatr osłabł. W tych warunkach najlepiej radzi sobie Andrzej Szynkiewicz, drugi przypływa Grzegorz Bitner, a trzeci Oskar Śledziona. W biegu piątym po raz trzeci wygrywa Oskar i zostaje zwycięzcą regat. Kolejne miejsca zajmują: Grzegorz Bitner i Andrzej Szynkiewicz.

Na brzegu wielkie zamieszanie, wszyscy zwijają łódki, ponieważ większość załóg wyjeżdża od razu do domu. O godzinie 20.00 wręczenie nagród i oficjalne zakończenie regat. „Przechodni Puchar 4 Wysp Jeziora Barlineckiego” wędruje na rok do Katowic. Po zamknięciu udajemy się na kolację. Ale kaszana! – palce lizać. Do zobaczenia za rok!

Wyniki końcowe:

1. Śledziona Oskar - 6 p.
2. Szynkiewicz Andrzej - 8 p.
3. Bitner Grzegorz - 9 p.
4. Kazub Sylwester - 11 p.
5. Przemysław Abucki - 20 p.
6. Moroński Andrzej - 23 p.
7. Drążyk Jacek - 28 p.
8. Szynkiewicz Tomasz - 30 p.
9. Klemenczak Zbigniew - 32 p.
10. Januszewski Andrzej - 37 p.
11. Drążyk Piotr - 43 p.
12. Mrajski Krzysztof - 48 p.
13. Chmiel Piotr - ?

Piotr Sutkowski

Witrynę napędza Drupal, system zarządzania treścią o publicznie dostępnym kodzie źródłowym
Content Copyright © 2013 Klub Żeglarski TKKF Sztorm Barlinek ;; Polityka Prywatności