Pogaduchy

Odpowiedzi

w sobote 15 listopada, o godzinie 16.00 w świetlicy klubowej, zwołane zostaje spotkanie porejsowe 2014. Zapraszamy na tradycyjne prezentacje dorobku zdobywców, darmowe lekcje nawigacji i locji morskiej. Niezbędne pomoce naukowe.

Cztery wyspy widok z kamery na bomiehttp://youtu.be/RC-n5bFTXtU

Zobaczyłem plakat reklamujący barlinecką 7 i ku mojemu zaskoczeniu do promocji kij użyto wizerunku naszej omegi ale co ciekawe z nowymi żaglami promującymi Barlinek i tak sobie zamarzyłem że fajnie by było mieć nowe żagle do omeg z logiem naszego miasta niestety jaśnie nam panującego kijkaża stać tylko na foto szop taniej wychodzi.

Cóż to materiał szkoleniowy został ocenzurowany.

z chęcią się dowiem od uczestników co było, ale póki ci nie wzbudzajmy sensacji

Artur ale materiał który ocenzurowałeś poszedł w mediach ogólnopolskich więc nie widzę przyczyny dla której nasi członkowie nie mieli by go poznać poza tym jest to niezła przestroga dla nas wszystkich żeglujących co może się stać w niesprzyjających warunkach a tek nawiasem to ten port jest wredny.

a o co biega? podaj na prywatny, ciekawe, co wstrząsnęło AW?

Nic mną nie wstrząsnęło, jeden z naszych wysztrandował jacht pod Łebą, ot tyle. Ani powód do sensacji ani do dumy. Chciałbym tylko pogadać z tym naszym co takiego się wydarzyło. Masz rację Krzyś, potraktujmy to jako przestrogę i materiał dydaktyczny, kto ciekaw tu niech czyta: http://www.jachting.pl/artykul/20-08-2014/duzy-ptak-wysztrandowal-lebie
http://www.gazetakaszubska.pl/55699/jacht-sztrandowal-plazy-lebie

a, to o przypadek Pączka, więc gdzie problem z tajemnicą? To nie jest sprawa Klubu. Co się zdarzyło i dlaczego prędko się nie dowiemy, szczególnie gdy wszczęto postępowanie a wszelkie teksty po za oficjalną wersją są nie wskazane.. Z relacji prasowej wynika umiarkowany wiatr SW co w połaczeniu z paskudym wejściem do Łeby i dużą falą a małą skorupą Ptaka a dodatkowo ciemnością nocy, wszystko się mogło zdarzyć.

Artur dobrze to ująłeś ,,naszym,, może warto by było się dowiedzieć czy jakaś pomoc koledze nie jest potrzebna bo na moje oko koszty tu będą ogromne.

odzyskanie jachtu zapewne zajął się armator i ubezpieczyciel.

STAŚKA NIE WIDZE, KTÓŻ WIĘC ZASZCZYCIŁ MIEDWIE?

Skład był mocno kombinowany za sterem Grajewski załoga Centrum Żeglarskie Szczecin.
Omega pierwsze miejsce a w long dystans czwarte niestety nie założyliśmy spinakera ale i tak dojechaliśmy do mety na dobrym miejscu wyprzedzili nas tylko na delfiach 24 a za nami 25 jednostek.

Z okazji Świąt....
Kiedy Wielka Noc nastanie życzę Wam na Zmartwychwstanie dużo szczęścia i radości, które niechaj zawsze gości w dobrym sercu, w jasnej duszy i niechaj wszystkie żale zagłuszy. Małych, średnich, wielkich rejsów, pomyślnych wiatrów i portów gościnnych, tyle powrotów co początków żeglugi oraz zawsze pewnej stopy wody pod kilem.

brakuje mi na głównej stronie Klubu, informacji o pojawiających się, świeżych komentarzach w Pogaduchach. Zniknęło to dwa miesiące temu w ramach reformy strony - co raczej pogorszyło komunikację. Pogaduchy w obecnej formie nie pozwalają na śledzenie wątków bez przewijania całej zawartości.
Nowi użytkownicy mają problem z zalogowaniem się na stronie. Kilkakrotne próby Basi-M skończyły się niepowodzeniem - coś nie działa, nie ma komunikacji z administratorem

Na stronie mogą zalogowaś się wyłącznie członkowie Klubu, osoby związane z nami emocjonalnie ale nie formalnie mogą przegladać treści bez możliwości ich komentowania. Strona służy głównie prezentacji naszego Klubu, i nie jest portalem plotkarskim. Jeśli coś nie działa jak należy, zapraszam do kontaktu mailowego, adres dostępny w zakładce "Klub"

Chciałbym zauważyć że w wynikach regat sezon 2013 nie ma dwóch wydarzeń.
Proszę o uzupełnieni.

się kolega strasznie nudzi widzę

Tak sobie oglądałem zdjęcia z rodzinnych i przyszedł mi do głowy pomysł żeby zrobić je dwudniowe w sobotę regaty w niedzielę zabawy i gry na wodzie co wy na to.

Taaaa. Jestem za. Tylko kto, po sobocie będzie chętny na harce w niedzielę...
Ty Krzyś, ja i kto jeszcze?

Sorry za głupie pomysły.

w rodzinnych wystarczy być konsekwentnym i zakończyć męczenie żagli do 15.00. Przez następne 4 - 5 godzin można do bólu poszaleć w konkurencjach olimpijskich. Jednak, w sytuacji, gdy przystań otwieramy po 11.00, zanim jachty doprowadzimy do gotowości startowej, zanim rozegramy 6-7 biegów i .. mamy wieczór. No i jeszcze zajęcia z nawigacji i locji podwodnej i nie pozostaje nic innego jak wołanie o niedzielne zawody...

tst

" Kontakt : Klub Żeglarski TKKF Sztorm w Barlinku..." tutaj też wypadałoby zatrzeć historyczne "TKKF"

"...którym Barlinek jest drugim domem. Mamy do dyspozycji 14 jachtów żaglowych różnych klas..." Jeżeli już to 9 plus armada Optimistów. Owe "14" pochodzi z czasów Cirrusów, Cariny, Elbimbo....

Ostatni rejs M/F Ostend Spirit do tureckiej stoczni Aliaga:
MOCNE a my tak się męczymy z wyciąganiem sprzętu z wody.

cholera mogliśmy tak wyjść balangą.

a jak tam duch Wielkiej Orkiestry wśród naszych Członków? Nie robimy zbiórki? Nie kupujemy obrazów?

To można licytować coś, co nie da się porąbać. Więc jak? Co jutro?

po co kupować obrazy skoro zarząd je zaraz spali albo porąbie :)

Zima 2013 od Mariusza

Mistrzostwa Lubniewic 2013 od Piotra i Kamili

Zmiany w Regulaminie Przystani Klubu wymagają Uchwały aktualnego Zarządu. Takowa Uchwała powinna być przywołana we wstępie Regulaminu. Samo zmienienie godziny otwarcia i zamknięcia bez zmian w pozostałych punktach, jest bardzo powierzchownym potraktowaniem podstawowego dokumentu Klubu. Jakoś zabrakło czasu czy też ochoty aby zmienić, przeredagować przy okazji kilka punktów, które przez 13 lat się zdezaktualizowały np. 1, 8, 10, 11, 16, 18.
I żeby nie było, że się czepiam, wracając do zmiany godzin otwarcia obiektu - jak powyższa zmiana ma się do funkcjonowania na jeziorze konkurencyjnych wypożyczalni? Czy nie obawiamy się, że klient mogący wypłynąć o 11.30 i zmuszony do powrotu w środku upalnego dnia tj do 18.30, nie odejdzie w poszukiwaniu lepszych warunków? Jakie straty (zmniejszone wpływy) Zarząd przewiduje z powodu skrócenia czasu otwarcia przystani? Mówimy o skróceniu o 2 godziny dziennie, czyli ....

Nie obawiamy się.

szkoda. Klub to małe przedsiębiorstwo, które aby przetrwać musi zarabiać....

Witam serdecznie jaka jest cena składki która się wpłaca do klubu i chciałbym sie zapytac czy jakies omegi pływaja w wiekszych regatach pozdrawiam.

Składka jest regulowana w zależności od tego czy się uczysz lub jesteś emerytem.
A omegi pływają raczej na naszym jeziorze ale i tu są duże regaty.

Co się mówi?

W kalendarzu Regat kolejna pozycja pt >>.Wielkie Regaty Samotników im. Andrzeja Ligockiego - 13 lipca 2013 <<
Proponuje zrezygnować z Omeg i przeprowadzić zawody na Optimistach. Masowość imprezy byłaby wtedy (prawdopodobnie) znaczna.

No i pamięć Andrzeja, na takiej zamianie, nie ucierpi.

weźcie go w końcu wywalcie z tego klubu i będzie spokój.

..no teraz to nie wiem, za co cie wykasowac. Cześć! Skąd jesteś? Od kiedy w Klubie?

Temu komuś chodzi o wyrzucenie z czegoś, czego nie rozumie. Zapewne chodzi mu o Andrzeja, ale może się mylę. A tak konstruktywne uwagi wymagają podpisu, mości 'ble'

W Kalendarzu regat KŻ SZTORM pod poz.2 występuje "Puchar Burmistrza Barlinka - 22 czerwca 2013". W jakiej kategorii będą to zawody? Opimist? Omega? Wszystko na wodę?

Rok temu pływały wyłącznie Optymisty.

Witrynę napędza Drupal, system zarządzania treścią o publicznie dostępnym kodzie źródłowym
Content Copyright © 2013 Klub Żeglarski TKKF Sztorm Barlinek ;; Polityka Prywatności