WSI SPOKOJNA…WSI WESOŁA…

KŻ SZTORM NA DOŻYNKACH GMINNYCH W PEŁCZYCACH

Dożynki –to Święto Plonów, które obchodzą głównie rolnicy i ich rodziny. To swojego rodzaju wynagrodzenie, za ciężka całoroczną pracę. Całej imprezie towarzyszą efektowe korowody, niezwykłe wieńce z plonów zbóż, wystawy regionalnego rękodzieła. Wśród tego całego barwnego widowiska nad malowniczym Jeziorem Pełczanka rozgrywały się dożynkowe regaty w których wzięliśmy udział. Przyjechaliśmy na zaproszenie Klubu Żeglarskiego „ Sztaksel” –Trenera Krzysztofa Wiklaka.

Na start zgłosiło się 9 Optmistów. Zmagania na wodzie rozpoczęliśmy o godzinie 12:00. Dzień był upalny, wiatr był momentami kapryśny więc od końca nie było wiadomo czego możemy spodziewać się na akwenie. Sędziowie Główni –Andrzej Szynkieiwcz i Zygmunt Zalejski przedstawili trasę i cierpliwie odpowiadali na pytania tych najmłodszych żeglarzy. Ruszyła procedura startowa. Uczestnicy ustawiali się tuż obok statku komisji, by jak najlepiej rozpocząć rywalizację. Przez większość zawodów konkurowali ze sobą nasi podopieczni: Iga, Natalia i Oskar. To głównie wśród nich toczyły się boje. W każdym z biegów wymieniali się miejscami a momentami jednocześnie omijali boje. Po 4 biegach, dziewczyny przegrały z Oskarem, który postanowił się zrewanżować za wczorajsze regaty i wygrał dożynkową imprezę. Ostatecznie I miejsce wywalczył Oskar Ożóg, II-miejsce wywalczyła Natalia Metryka a III-miejsce Iga Szynkiewicz. Poza konkurencją odbył się „bieg przyjaźni”, gdzie na łódki Optymist wskoczyli wszyscy trenerzy i rodzice. Dzieciaki szalały, polewając się wodą z czerpaka czym niewątpliwie wzbudzili zainteresowanie wszystkich oglądających.

Wręczenie pamiątkowych pucharów odbyło się w bardzo nietypowy sposób. Zwycięska trójka została nagrodzona na prawdziwej scenie. Nasi podopieczni otrzymali wyróżnienia od Burmistrza Pełczyc. Każdy uczestnik zawodów wyszedł na scenę i został nagrodzony wielkimi brawami.

Były to regaty jedyne w swoim rodzaju. Na wesoło, na luzie i bez niepotrzebnych stresów dla dzieciaków. Przeprowadzone w duchu zdrowiej rywalizacji i zasad fair play. Niewątpliwie taka atmosfera jest zasługą naszych wspaniałych gospodarzy, którzy tak ciepło nas przyjęli. Dziękujemy za wspaniałą zabawę i za pyszny poczęstunek. To był cudowny dzień.

Pozdrawiamy

KŻ Sztorm

 

Tagged Under

 

 

 

 

 

 

 Wspierają nas