Dzieje się, dzieje u nas w Klubie….Kolejna sobota, kolejne zmagania, kolejne regaty….

Na zakończenie wakacji KŻ Sztorm zorganizował zawody które miały wyłonić Młodzieżowego Mistrza Klubu. Od kilku miesięcy nasi wychowankowie trenują i doskonalą swoje umiejętności żeglarskie. Dla niektórych z nich start był prawdziwym wyzwaniem, bowiem debiutowali jako zawodnicy. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy zaprzyjaźniony Klub Żeglarski z Pełczyc z trenerem Krzysztofem Wiklakiem. Zgłosili oni 1 załogę w Cadecie, 1 łódkę Optymist.

Od wczesnych godzin porannych nasi podopieczni zbierali się na przystani. Rozkładali sprzęt, sprawdzali prognozę pogody, wymieniali się strategiami jak pokonać przeciwnika. Punktualnie o godzinie 10:00 nastąpiło otwarcie regat, podniesienie bandery, kilka słów wprowadzenie od Pana Komandora i zaczęto zmagania. Na odprawie z Sędzią Głównym zawodów-panem Andrzejem Szynkiewicz- startujący zapoznali się z trasą dla Cadetów i Optymistów. W sumie do udziału w zawodach zgłoszono 8 optymistów oraz 3 załogi Cadet. Zaplanowano rozegranie 5 biegów. Wspaniałe warunki pogodowe i korzystny wiat gwarantowały dobre warunki do ścigania. Czego można sobie więcej wymarzyć?

Pierwszy sygnał dźwiękowy, rozpoczęto odmierzanie 3 minut . Młodzi żeglarze zgodnie ze wskazówkami Trenera, zgrabnie ustawiali się linii startu i po ostatnim sygnale wypłynęli. Od początku rywalizacji w klasie Optymist swoją dominację nad pozostałymi potwierdziła Iga Szynkiewicz, która w pięknym stylu wygrała większość biegów. W starszej grupie- Cadet szczególnie wyróżniała się jedna załoga : Metryka Natalia, Ciesielska Zofia. Dziewczyny wykazywały się niezwykłym wyczuciem prędkości i czasu. Inteligentnie pokonywały trasę a przede wszystkim dobrze się bawiły. Walka o pozostałe miejsca szczególnie w klasie Optymist była niezwykle wyrównana. Z biegu na bieg emocje ciągle rosły, ponieważ nie wiadomo było kto stanie na podium.

Ostatecznie po podliczeniu punktów, rywalizację w klasie OPTYMIST wygrała Szynkiewicz Iga, II-miejsce Wysocki Sebastain, III-miejsce Kacper Popek.

W grupie CADET nie było zaskoczenia, cały czas zawodnicy wypływali na linię mety w tej samej kolejności.

I miejsce zajęła załoga Metryka Natalia, Ciesielska Zofia /POL 9313, II-miejsce Oskar Ożóg , Oskar Szynkiewicz /POL 9318, III-miejsce Filip Kiełbasa, Stanisław Zawłocki /82.

Po zakończeniu regat przyszedł czas na pyszną kiełbasę, odrobinę słodkości. Nagrodzono zwycięzców, wręczono pamiątkowe puchary, opuszczono banderę. Młodzieżowi Mistrzowie Klubu 2019 zostali wyłonieni!

W tym dniu mieliśmy jeszcze jedno święto. Swoje już 13 urodziny obchodziła Natalka, która trenuje w Klubie już od kilku lat. Wszyscy głośno zaśpiewali jej sto lat! Ogromną niespodziankę sprawili solenizantce i pozostałym uczestnikom Kuba i Ksawery, przygotowując ponad 300 bomb wodnych! Z taczką pełną napełnionych wodą balonów zaatakowali wszystkich startujących rozpoczynając prawdziwą wojnę. Dzieciaki szalały z radości. To było zwariowane zakończenie tego cudownego dnia.

Z pewnością ten dzień można zaliczyć do udanych. Dla nas trenerów i koordynatorów Szkółki było to sprawdzenie umiejętności naszych podopiecznych. Nie zawiedliście nas! Jesteśmy z Was bardzo dumni! Wypłynęliście na szerokie wody Jeziora Barlineckiego pokonując swój strach. Domyślamy się, że w ciągu tych 5 biegów nie raz chcieliście zrezygnować ale walczyliście do końca. Na szczególne brawa zasługują debiutanci regat: Zosia, Amelka, Amelka, Kuba. Gratulacje dzieciaki. Dziękujemy Wam za to, że tak ochoczo przychodzicie na zajęcia i za tą niesamowitą energię, która w Was drzemie.

Dziękujemy naszym gościom za przybycie-Panie Krzysztofie, na następne regaty zapraszamy większy skład optymistów i cadetów.

Pozdrawiamy

KŻ Sztorm.

 

 

 

Tagged Under

 

 

 

 

 

 

 Wspierają nas