Wakacje w naszym klubie można uznać za udane i bardzo owocne w tym sezonie. Takiej ilości imprez w kalendarzu nie mieliśmy chyba nigdy. Zaczęliśmy półkolonią, która odbyła się w dniach 15-24.07.2016, w której łącznie wzięło udział 14 dzieci. Zajęcia rozpoczynały się o godzinie 09:30 rozgrzewką oraz treningiem ogólnorozwojowym, następnie koloniści wracali na przystań, gdzie przygotowywali sprzęt do żeglowania oraz stawiali banderę. Rodzice Oliwii Michalewicz zorganizowali również zawody strzeleckie, a dla wszystkich uczestników półkolonii ufundowali medale. W trakcie trwania półkolonii 16.07.2016 odbyły się regaty Samotników, memoriał im. A.Ligockiego.

 

Minęło 15 lat, kiedy to góry zabrały Andrzeja, a regaty zostały rozegrane w 4 klasach Optimist, Cadet oraz Omega. Kolejnym wydarzeniem były regaty o Puchar Burmistrza Barlinka, na które przybyli zaprzyjaźnieni goście ze Szczecina, regaty odbyły się w 3 klasach. W klasie Optimist startowało łącznie 23 zawodników i całe podium należało do Sztormu, Klasa Cadet 2 załogi oraz klasa Laser 5 zawodników. Kolejne regaty to regaty wyjazdowe o Puchar Burmistrza Międzyrzecza, gdzie na jeziorze Głębokie gościły 4 kluby żeglarskie takie jak Sztorm Barlinek, Aktywni Lubniewice, Międzychód oraz gospodarze Fram Międzyrzecz tu 1 i 2 miejsce na podium należało do naszych zawodników. Ledwo wróciliśmy z Międzyrzecza spakowaliśmy się na wyjazd po Cadety na drugi koniec Polski, długa droga i ciężki powrót w ulewnym deszczu i burzach z piorunami tylko utwierdziły nas w przekonaniu, że im ciężej człowiek ma do celu tym pewniejsze, że gna w dobrą stronę. Rozpakowaliśmy nowo przywieziony sprzęt i już następnego dnia pakowaliśmy się na regaty do Lubniewic.

06.08.2016 pojechaliśmy na regaty, które odbyły się na jeziorze Lubiąż w Lubniewicach, a w tym samym czasie w Barlinku rozpoczęła się druga wakacyjna półkolonia 06.08-14.08.2016 dla 15 uczestników szkółki. W Lubniewicach również nasi zawodnicy nie oddali podium i zajęliśmy wszystkie 3 pucharowe miejsca, a pozostali uczestnicy zajęli również bardzo wysokie pozycje. Kolejny tydzień był jeszcze bardziej owocny dla naszych zawodników. W piątek tj. 12.08.2016 kolejny raz pojechaliśmy na regaty tym razem do Choszczna i tu Staś Wołoszyn zajął 3 miejsce, Oliwia 5 i reszta zawodników również dobre wysokie miejsca. Po regatach piątkowych w Choszcznie już w sobotę odbyły się u nas regaty rodzinne, które połączyły tego dnia żeglarskie rodziny tych małych i dużych żeglarzy. Gościliśmy u siebie przyjaciół z Prenzlau, których odwiedziliśmy w maju celem wspólnego treningu. W niedzielę zorganizowano naszej młodzieży zawody strzeleckie na przystani. Zakończyliśmy drugą półkolonię na przystani, a tydzień później tj. 20.08.2016 ścigaliśmy się na zalewie koszyckim w Pile w XVII Regatach o puchar grodu Staszica, Wyjazd do Piły był możliwy dzięki zaangażowaniu Pana Maćka Michalewicz oraz trenerów Kamili i Agnieszki Skowron i Arkadiusza Wołoszyna i wsparcia Grupy Gezet, która udostępniła nam na ten wyjazd samochód, który wiózł naszych zawodników oraz sprzęt. W Pile również zajęliśmy wysokie miejsca Staś i Oli na podium w młodszej grupie w klasie Optimist, Marysia z Kają również na podium (łącznie 10 klubów żeglarskich). Kolejne doświadczenie, nowe znajomości i nowy akwen- mamy nadzieję na owocną współpracę w przyszłym sezonie.

Podsumowując okres wakacyjny był zarówno dla zawodników jak i trenerów bardzo pracowity. Nie było czasu na siedzenie w miejscu, przyjeżdżaliśmy z jednych regat jechaliśmy na następne, dwie półkolonie, zakup dwóch Cadetów, godziny spędzone na wodzie pokazały, że ciężka praca się opłaca. W klasie Optimist nasi zawodnicy stawali 20 razy na podium ( 6x 1 miejsce , 7x 2 miejsce, 7x 3 miejsce), Klasa Cadet 8 x na podium (4x 1 miejsce, 3x 2 miejsce, 1x 3 miejsce). Łącznie przez okres wakacyjny w imprezach zarówno wyjazdowych jak i tych na miejscu wzięło udział 193 zawodników z 13 klubów żeglarskich. Sezon jeszcze się nie zakończył a ilość zawodników uczestniczących w regatach tylko w okresie wakacyjnym jest zaskakująca, niebywała liczba treningów, wprowadzone do kalendarza nowe elementy jak wyjazd do Prenzlau, oraz regaty w nowych miejscach takiej ilości wydarzeń jeszcze u nas nie było. Powiększyliśmy flotę jachtów a także doposażyliśmy je w sprzęt regatowy. Wyniki naszych podopiecznych przeszły nasze założenia przedsezonowe. Wszystko to co osiągnęliśmy do tej pory daje nam więcej siły do działania, a także pokazuje jak wielki potencjał drzemie w zawodnikach.

 

 

Tagged Under

 

 

 

 

 

 

 Wspierają nas